KONST / Litografier / Färglitografier 7528196
*
nr 752 8196
Gunnar Stålbrand
(1925-2006), Sverige
Färglitografier, 3 st, Gunnar Stålbrand (f. 1925), motivets mått: 33 x 40, Stockholmsmotiv
Gunnar Stålbrand, svensk tecknare och målare född i Stockholm 1925, död 2006 .
Utrop:
300 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 9 april 2012
kl 17:47:30
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
8/4 19:00:43
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Gunnar Stålbrand
Gunnar Stålbrand, svensk tecknare och målare född i Stockholm 1925, död 2006 .
Läs mer om Gunnar StÃ¥lbrand
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografier gunnar stålbrand litografier motiv från stockholm stockholm stockholmsmotiv svensk svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5098 Blyerts
Oidentifierad konstnär. Ej signerad. Bildmått: 54x..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:54
-
5099 Blyerts
Tillskriven Arvid Fougstedt. Bildmått: 34x24cm, yt..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:05
-
4270 Färglitografi
2 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Sig..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:01
-
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:17
-
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:50
-
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:38
*
Gunnar Stålbrand
Gunnar Stålbrand, svensk tecknare och målare född i Stockholm 1925, död 2006 .
Läs mer om Gunnar StÃ¥lbrand
nr 752 8196
Gunnar Stålbrand
(1925-2006), Sverige
Färglitografier, 3 st, Gunnar Stålbrand (f. 1925), motivets mått: 33 x 40, Stockholmsmotiv
Gunnar Stålbrand, svensk tecknare och målare född i Stockholm 1925, död 2006 .
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 9 april 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
8/4 19:00:43 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Gunnar Stålbrand
Gunnar StÃ¥lbrand, svensk tecknare och mÃ¥lare född i Stockholm 1925, död 2006 .Läs mer om Gunnar StÃ¥lbrand
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografier gunnar stålbrand litografier motiv från stockholm stockholm stockholmsmotiv svensk svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5098 Blyerts
Oidentifierad konstnär. Ej signerad. Bildmått: 54x..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:54 -
5099 Blyerts
Tillskriven Arvid Fougstedt. Bildmått: 34x24cm, yt..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:05 -
4270 Färglitografi
2 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Sig..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:01
-
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:17 -
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:50 -
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:38